Хабібуллін і мафія в погонах
Хабібуллін і мафія в погонах
Скандал у Закарпатті: суд зобов’язав прокуратуру розслідувати дії керівництва поліції
27 та 28 листопада 2024 року Ужгородський суд ухвалив важливі рішення: зобов’язати прокуратуру відкрити кримінальне провадження та розпочати розслідування проти керівництва поліції Закарпаття. Слідчі судді розглянули резонансні справи №308/18844/24 та №308/18771/24, в яких йшлося про заяви правозахисника Вадима Хабібулліна проти вищого керівництва поліції Закарпаття.
Хабібуллін заявив про зловживання владою (ст. 364 КК України) та зловживання впливом (ст. 369-2 КК України) з боку начальника ГУ Нацполіції в Закарпатській області полковника Олега Янчинський та його заступника, начальника слідчого відділу Івана Розман.
Суть звинувачень
Медіа стало відомо, що згідно з матеріалами справ, керівники поліції під час розслідування низки кримінальних проваджень «отримали адвокатські свідоцтва». Це викликало обурення громадськості, адже свідоцтва вони нібито отримали від осіб, щодо яких мали розслідувати кримінальні правопорушення.
Йдеться про діяльність Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Закарпатської області (код ЄДРПОУ 37784267) та Ради адвокатів Закарпатської області (код ЄДРПОУ 38533335), фігурантами яких є Петро Немеш та Олексій Фазекош. Вказані особи, як зазначено у заяві, могли сприяти отриманню свідоцтв в один день за невідомих обставин.
Серед справ, які розслідувалися, фігурують кримінальні провадження за підозрами у створенні злочинної організації (КП №42024000000001031) та інших кримінальних правопорушеннях, пов’язаних із діяльністю адвокатських організацій.
Історичне значення справи
Як зазначив Вадим Хабібуллін, це може бути перший випадок в історії, коли стаття 369-2 КК України застосовуватиметься проти високопоставлених представників правоохоронних органів. На думку правозахисника, ситуація є «кричущим прикладом мародерства та афери» під час війни «аферистів у погонах».
Громадський резонанс
Рішення шановних слідчих суддів викликало широку дискусію не тільки в суспільстві, а й у професійній сфері, оскільки дивно і незвично для Закарпатського регіону, коли судді становляться на бік закону і справедливості.
Важливість справи полягає у боротьбі з корупцією і мародерством в правоохоронних органах, особливо під час воєнного стану. Учасники розслідування та громадські активісти очікують, що справа стане прецедентом у покаранні за подібні злочини.
Наступні кроки
Розслідування, на яке чекають із нетерпінням, покаже, чи дійсно керівництво поліції Закарпаття зловживало своїм становищем. Тим часом не тільки закарпатці й далі спостерігатимуть за розвитком ситуації, яка може стати важливим етапом у боротьбі з корупцією і мародерством в Україні бо правозахисник Вадим Хабібуллін вимагає відсторонити високопосадовців у погонах від найвищих поліцейських посад в регіоні.
Тим часом, правозахиснику Вадиму Хабібуллін почали поступати кричущі факти і докази про інші не менш резонансні випадки порушень прав громадян і закарпатців з боку мафії так названих «закарпатських правоохоронців». Тож як завжди каже Хабібуллін: «далі буде з Божою милістю».
Матеріал підготовлений за інформацією Вадима Хабібулліна. Із заявою про злочин можна ознайомитися за посиланням (Вадим Хабібуллін, заява про злочин, 35арк http://surl.li/gkixyk)
Коментарі
Дописати коментар