Корупціонер у мантії присяжного?

 



КОРУПЦІОНЕР У МАНТІЇ ПРИСЯЖНОГО?


Скандал на Івано-Франківщині: особа з Реєстру корупціонерів бере участь у здійсненні правосуддя


Фонд Святого Гавриїла Ургебадзе виявив та звернувся до Голови Тисменицького райсуду з вимогою звільнити Романа Прокопів з посади присяжного через його перебування у Єдиному державному реєстрі осіб, які вчинили корупційні правопорушення.


Прокопів — колишній депутат Чукалівської сільради, був визнаний винним у корупційному правопорушенні ще у 2021 році (справа № 352/78/21), але досі бере участь у розгляді справ у суді, юрисдикція якого охоплює ті ж території, де, за заявами Фонду Святого Гавриїла Ургебадзе, він і пов'язані з ним особи можуть бути причетними до рейдерських дій так званих у медіа «Мародерів Івано-Франківщини» проти громадянки Королівства Нідерландів.


«Участь корупціонера в правосудді — не лише ганьба для суду, а й загроза нацбезпеці під час війни», — заявив голова Фонду Вадим Хабібуллін. 


Він також наголосив на загрозі репутації України в очах міжнародної спільноти та необхідності негайного виключення таких осіб зі списку присяжних.


Додатково вказано, що присяжний — це суб’єкт декларування, і його внесення до реєстру корупціонерів виключає подальшу участь у судочинстві. Присутність таких осіб у залах суду — порушення стандартів доброчесності та прямий конфлікт із принципами ст. 6 Європейської конвенції з прав людини.


Справедливість має бути не лише здійсненою, а й виглядати здійсненою.


Фонд Святого Гавриїла Ургебадзе звернувся до суб’єктів законодавчої ініціативи з пропозицією внести зміни до ст. 65 і 66 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», щоб заборонити включення до списків присяжних осіб, внесених до Реєстру корупціонерів, і передбачити їх звільнення від обов’язків присяжних — з метою недопущення таких випадків у майбутньому. 


Бо як завжди надихає Хабібуллін: «і далі буде з Божою милістю».


+++++++++++++ 


До уваги: 


21.04.2025, Заява про увільнення присяжного https://surli.cc/epooln 


Мародери Івано-Франківщини / Незаконне будівництво https://13istina66.blogspot.com/2025/04/blog-post_15.html 


Мародери Івано-Франківщини https://13istina66.blogspot.com/2025/04/blog-post_4.html 


Чорні дні присяжного і депутата Прокопіва https://13istina66.blogspot.com/2025/03/blog-post_17.html 


Скарга до ВРП на голову апеляції Івано-Франківщини https://13istina66.blogspot.com/2025/04/blog-post_11.html 




+++++++++++++ ПОВНА ЗАЯВА 



 

+++ Фонд Святого Гавриїла Ургебадзе +++



21.04.2025 року № 2104 (прокопів-присяжний)


Голові Тисменицького районного суду Івано-Франківської області

копія: Івано-Франківській районній раді, Президії та Постійній комісії райради

копія: ТУ Державної судової адміністрації України в Івано-Франківській області

копія: Державній судовій адміністрації України, Раді суддів України

копія: НАЗК України 

копія (Суб’єктам законодавчої ініціативи):

  • Президенту України (Робоча група Юстиція при Нацраді з відновлення України)
  • Народному депутату України 
  • Комітету Верховної Ради України з питань правової політики
  • Комітету Верховної Ради України з питань антикорупційної політики 
  • Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки…
  • Кабінету Міністрів України 


Від: ХАБІБУЛЛІН ВАДИМ МОНЕВ’ЯРОВИЧ

Голова «Фонду Святого Гавриїла Ургебадзе» 

ВІДПОВІДЬ НАДІШЛІТЬ З ПОСИЛАННЯМ НА ДАТУ/НОМЕР: 

  1. на офіційну е-пошту: 13istina999@gmail.com  
  2. паперовий лист на: 03146, Київ, а/с № 13, Вадиму Хабібулліну 
  3. на любий зручний Вам месенджер фото, файл: +380672096660 



ЗАЯВА ЩОДО НЕМОЖЛИВОСТІ УЧАСТІ ОСОБИ, 

ВКЛЮЧЕНОЇ ДО РЕЄСТРУ КОРУПЦІОНЕРІВ, 

У ЗДІЙСНЕННІ ПРАВОСУДДЯ ЯК ПРИСЯЖНОГО СУДУ



  • тобто увільнення корупціонера Романа Михайловича ПРОКОПІВ від виконання обов’язків присяжного Тисменицького районного суду Івано-Франківської області на підставі п.4 ч.2 ст. 66 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», у зв’язку з поважними причинами — фактом перебування його з 2021 року по теперішній час у Реєстрі корупціонерів - у Єдиному державному реєстрі осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення (Реєстрі порушників).


копія: Івано-Франківський апеляційний суд 

(до справи № 352/1084/14-ц, пр. № 22-ц/4808/692/25)   


копія: Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області 

(до справи №352/1084/14-ц, пр. № 2/344/186/25)


Високошановні та найповажніші!


24 лютого 2022 року держава-агресор — терористична російська федерація — розпочала повномасштабну війну проти мирної України. Сьогодні український народ продовжує героїчно протистояти зовнішньому ворогу на фронті. Але, паралельно, Україна стикається з не менш небезпечною внутрішньою загрозою на внутрішньому фронті — корупцією, мародерством, мафією та саботажем, що руйнують державу зсередини, підривають нацбезпеку, правову систему та підігрують ворогу у час війни.


У цьому контексті участь осіб, визнаних винними у вчиненні корупційних правопорушень, у здійсненні правосуддя є категорично неприйнятною — як з точки зору моралі та доброчесності, так і з точки зору національної безпеки.


1. Щодо корупційного правопорушення присяжного Романа ПРОКОПІВА


15.03.2025 громадській приймальні «Фонду Святого Гавриїла Ургебадзе» з відкритих джерел стало відомо, що ПРОКОПІВ Роман Михайлович (26.11.1963 р.н., код 2334010998, адреса: вул. Довбуша, 38, с. Чукалівка, Івано-Франківської області) є чинним присяжним Тисменицького райсуду Івано-Франківської області (джерело).


Ця особа у минулому також була депутатом Чукалівської сільської ради Тисменицького району Івано-Франківської області.


Водночас встановлено, що ще у 2021 році Роман ПРОКОПІВ був визнаний винним у вчиненні корупційного адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП (порушення вимог фінансового контролю), а саме: 


- справа № 352/78/21, провадження № 3/352/175/21; суд: Тисменицький районний суд Івано-Франківської області; суддя: Хоминець М.М.; прокурор: Мартинюк І.І.; рішення набрало законної сили 09.02.2021 року; (https://reyestr.court.gov.ua/Review/94601098). 


У зв’язку з цим, у 2021 році Роман ПРОКОПІВ був внесений до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення (https://nazk.gov.ua/uk/reyestr-koruptsioneriv/?utm_source=chatgpt.com), який веде НАЗК (https://corruptinfo.nazk.gov.ua). 


2. Присяжний — суб’єкт декларування і суб’єкт відповідальності за корупцію


Відповідно до пп. «г» п. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», присяжні є суб’єктами декларування. А відповідно до пп. «б» і «ґ» того ж пункту — також є суб’єктами відповідальності за корупційні правопорушення.


Тобто особа, яка обіймала посаду депутата місцевої ради і присяжного, двічі є суб’єктом відповідальності за корупційні діяння. Роман ПРОКОПІВ був визнаний винним у порушенні обов’язків щодо подання декларації, що є класичним прикладом латентної форми саботажу публічного контролю та приховування потенційного конфлікту інтересів (До уваги «Чорні дні присяжного і депутата Прокопіва» https://13istina66.blogspot.com/2025/03/blog-post_17.html). 


3. Порушення стандартів доброчесності та репутації правосуддя


Наявність особи в офіційному Реєстрі корупціонерів дискредитує:


інститут присяжних як гаранта народної участі у правосудді;

суд як інституцію, що має бути бездоганною в питаннях доброчесності;

довіру суспільства до правосуддя, зокрема під час війни, коли громадяни щодня віддають життя за державу.


Цей факт виключає можливість розгляду справ за участю такого присяжного відповідно до стандартів ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, яка вимагає не лише безсторонності, а й «враження безсторонності».


4. Негайна необхідність виключення зі списку присяжних 


Формальна умова, викладена у п. 5 ч. 2 ст. 65 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» — (Не включаються до списків присяжних громадяни: 5) особи, на яких протягом останнього року накладалося адміністративне стягнення за вчинення корупційного правопорушення) — не охоплює випадків, коли особа назавжди перебуває в офіційному державному реєстрі корупціонерів, а її репутація та правовий статус є несумісними з участю в судочинстві.


Тому, незалежно від формальної давності рішення, участь такої особи в судовому процесі становить загрозу репутації суду, довірі суспільства та національній безпеці, оскільки вона назавжди внесена до державного реєстру корупціонерів. 


5. Корупціонер Роман Прокопів і справа № 352/1084/14-ц 


Крім того, заслуговує на особливу увагу і обурення той факт, що вказана особа — Роман ПРОКОПІВ, внесений у 2021 році до Єдиного державного реєстру корупціонерів — відкрито та як так звана третя особа має відношення до резонансної справи №352/1084/14-ц за позовом громадянки Королівства Нідерландів Віри Єнніссен (Vïra Jënnissen, паспорт Королівства Нідерландів NS 9 87 87 6 0), що стосується рейдерського захоплення її нерухомого майна та землі на території України, а саме — в Івано-Франківській області. Йдеться про майно за адресами: село Чукалівка Тисменицького району, вул. Довбуша, 38, вул. Довбуша, 38а (вул. Польова, 2б), вул. Довбуша, 38б, яке стало об’єктом протиправних дій представників так званого в медіа бек-офісу «Мародерів Івано-Франківщини» (https://13istina66.blogspot.com/2025/04/blog-post_4.html). 


Особливо цинічним виглядає те, що корупціонер Роман ПРОКОПІВ досі бере участь у здійсненні правосуддя у Тисменицькому районному суді Івано-Франківській області, юрисдикція якого охоплює саме ті території, де відбулось рейдерське захоплення майна громадянки Королівства Нідерландів. 


Тобто присяжний Тисменицького районного суду Івано-Франківської області, в минулому депутат Чукалівської сільської ради Тисменицького району Роман ПРОКОПІВ має відкрите відношення до так званого у медіа - рейдерського захоплення нерухомого майна та земельних ділянок в Україні громадянина КОРОЛІВСТВА НІДЕРЛАНДІВ організованою групою так званих у медіа «Мародерів Івано-Франківщини», у якому можуть фігурувати субʼєкти декларування: ПРОКОПІВ (ПОЛЮГАНИЧ) Ірина Ярославівна, Начальник Відділу земельних відносин Тисменицької міської ради Івано-Франківської області та вже дружина «корупціонера» з 2021 року та досі присяжного Тисменицького райсуду Івано-Франківської області, в минулому депутата Чукалівської сільської ради Тисменицького р-ну Івано-Франківської області ПРОКОПІВ Романа Михайловича і можливо та не виключено - суддів Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області (справа 352/1084/14-ц, № 2/344/186/25) та Івано-Франківського апеляційного суду (справа 352/1084/14-ц, 22-ц/4808/692/25). 


Така ситуація є не лише конфліктом інтересів, а й загрозою довіри громадян до правосуддя, порушенням міжнародних стандартів прав людини та національної безпеки.


6. Щодо державного захисту викривачів корупції 


Попри те, що наша рідна і чарівна Західна Україна на щастя і дякуючи Господу Богу майже не зазнала безпосередніх руйнувань від війни, саме тут, зокрема на Івано-Франківщині та в інших регіонах, на жаль, але процвітає корупція й мародерство, що викликає особливе занепокоєння на тлі загальнонаціональної боротьби за справедливість і єдність.


Згідно статті 1 Закону «Про запобігання корупції» викривач корупції - це особа, яка повідомила про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень. Державний захист викривачів корупції передбачено статтею 53 Закону, а згідно статті 53-3 Закону права та гарантії захисту викривача корупції виникають з моменту повідомлення інформації про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень.


7. Щодо надіслання в електронній формі на офіційні адреси держорганів


Відповідно до п. 7 Постанови Кабінету Міністрів України від 17.01.2018 р. № 55 «Деякі питання документування управлінської діяльності», затверджено Типову інструкцію з документування управлінської інформації в електронній формі та організації роботи з електронними документами в діловодстві та офіційна електронна адреса є повноцінним засобом комунікації з органами державної влади.     


Легітимність подання заяв електронною поштою підтверджена і Судом справедливості Європейського Союзу та Верховним Судом в Огляді практики (http://surl.li/mkelaq) Суду справедливості Європейського Союзу (CJEU) у висновках за лютий 2024 (стор. 51–54), у яких Суд справедливості Європейського Союзу підтвердив легітимність подання заяв електронною поштою та її обов’язкову реєстрацію і розгляд відповідними органами.   


У зв’язку з викладеним, ПРОШУ:


1. Голову Тисменицького районного суду Івано-Франківської області — прошу увільнити корупціонера Романа Михайловича ПРОКОПІВ від виконання обов’язків присяжного Тисменицького районного суду Івано-Франківської області на підставі п.4 ч.2 ст. 66 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», у зв’язку з поважними причинами — фактом перебування з 2021 року по теперішній час у Реєстрі корупціонерів - у Єдиному державному реєстрі осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення (Реєстр порушників). 

 

2. Івано-Франківську районну раду Івано-Франківської області, Президію районної ради, Постійну комісію районної ради з питань законності, регламенту. депутатської діяльності та етики, розвитку місцевого самоврядування та захисту прав людини — прошу переглянути рішення від 26.04.2024 № 27 9/2024 (додається) щодо включення у 2024 році корупціонера з 2021 року Романа Михайловича ПРОКОПІВ до списку присяжних Тисменицького районного суду Івано-Франківської області та виключити його з цього списку присяжних Тисменицького районного суду. 


3. Територіальне управління Державної судової адміністрації України в Івано-Франківській області, Державну судову адміністрацію України та Раду суддів України — прошу здійснити повну та ретельну службову перевірку щодо дотримання вимог доброчесності під час формування списку присяжних Тисменицького районного суду Івано-Франківської області, в тому числі включення до списку присяжних у 2024 році корупціонера з 2021 року Романа Михайловича ПРОКОПІВА без врахування перебування його з 2021 року у Реєстрі корупціонерів (Єдиний державний реєстр осіб, які вчинили корупційні правопорушення). 


4. Прошу звернути увагу Голови Тисменицького районного суду Івано-Франківської області, Івано-Франківської районної ради Івано-Франківської області, Територіального управління Державної судової адміністрації України в Івано-Франківській області, Державної судової адміністрації України та Ради суддів України на необхідності повної ретельної перевірки обставин включення у 2024 році корупціонера з 2021 року Романа Михайловича ПРОКОПІВ до списку присяжних Тисменицького районного суду Івано-Франківської області, зокрема — на предмет достовірності наданих ним анкетних даних. Оскільки з відкритих джерел та на підставі попередньої інформації виникають обґрунтовані сумніви щодо правдивості поданих ним відомостей про наявність вищої освіти (ним зазначено якась БАЗОВА ВИЩА ОСВІТА), яка є однією з ключових передумов участі у здійсненні правосуддя. У зв’язку з цим прошу ретельної перевірки автентичності поданих ним документів про освіту (ним зазначено якась БАЗОВА ВИЩА ОСВІТА). У разі встановлення факту подання недостовірних відомостей або використання підроблених дипломів, документів, прошу повідомити відповідні правоохоронні органи для реєстрації кримінального провадження за ознаками злочину, передбаченого ст. 358 КК України (підроблення документів) присяжним Тисменицького районного суду Івано-Франківської області Романом Михайловичем ПРОКОПІВ.


5. НАЗК України — прошу надати публічну оцінку ситуації та внести відповідні рекомендації органам влади щодо резонансного включення у 2024 році корупціонера з 2021 року Романа Михайловича ПРОКОПІВ до списку присяжних Тисменицького районного суду Івано-Франківської області, якого внесено у 2021 році до Реєстру корупціонерів (Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення (Реєстр порушників) аби виключити подібні випадки щодо присяжних судів в Україні у майбутньому. 


6. Суб’єктів законодавчої ініціативи — Президента України (Робоча група Юстиція при Нацраді з відновлення України), Народного депутата України, Комітет Верховної ради України з питань правової політики, Комітет Верховної Ради України з питань антикорупційної політики, Комітет Верховної Ради України з питань національної безпеки та Кабінет Міністрів України — прошу прийняти до уваги викладене щодо врахування у законотворчій діяльності та внесення законодавчих змін до ст. 65 та ст. 66 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» щодо питань включення до списків присяжних судів України та увільнення від виконання обов’язків присяжних в судах України осіб, яких визнано корупціонерами та внесено до державного Реєстру корупціонерів (Єдиний державний реєстр осіб, які вчинили корупційні правопорушення) аби виключити подібні випадки у майбутньому, коли до списку присяжних Тисменицького районного суду Івано-Франківської області у 2024 році включено корупціонера з 2021 року Романа Михайловича ПРОКОПІВ без врахування перебування його з 2021 року у Реєстрі корупціонерів (Єдиному державному реєстрі осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення). 


Додатки:

1. Витяг з Реєстру корупціонерів (ПРОКОПІВ, справа № 352/78/21).

2. Рішення районної Ради від 26.04.2024 № 27 9/2024 (ПРОКОПІВ).

3. Запит щодо ПРОКОПІВ від 15.04.2025.

4. Запит щодо ПРОКОПІВ/ПОЛЮГАНИЧ від 04.04.2025.

5. Запит щодо ПРОКОПІВ від 17.03.2025.


З повагою і вдячністю і щирим сподіванням на всебічне, повне та належне реагування, справедливий і неупереджений та об’єктивний і законний і обґрунтований та оперативний розгляд, увагу, а також сподіванням, що «і далі буде з Божою милістю».


Наперед вдячний Вам та Вашим співробітникам! Благослови Україну і помилуй Господи Всевишній! Слава БОГУ! Слава Україні/Народу! Слава ЗСУ!  

 

Голова Фонду Святого Гавриїла Ургебадзе



ВАДИМ ХАБІБУЛЛІН   


Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Чорний день судді КСУ Петра Філюка

Мародери Івано-Франківщини: Політик, присяжний і рейдер?