Адвокатура: Ротація всіх неминуча!

 





Адвокатура: Ротація всіх неминуча! 


У 24 році на 6 зʼїзді адвокатів України ротація майже всіх сьогоднішніх керманичів стане неминучою! 



Ротація складу усіх органів адвокатського самоврядування: неминучість та переваги


Ще недавно наприкінці 6 місяця 2023 року термін #континуїтет увірвався в життя адвокатури наче грім з ясного неба. Його обговорюють адвокати, правоохоронці, судді та влада і з жахом чекають на судову практику з цього питання сама верхівка адвокатури. 


Бо коли судова влада підтвердить відсутність повноважень і відсутність континуїтету у майже всієї адвокатської влади з 2022 року то питання виданих тисяч свідоцтв адвокатів нелегітимними і неповноважними КДКА і Радами регіонів - то питання освоєння сотень мільйонів членських внесків адвокатів засяє іншими кольорами. 


Після закінчення у 2022 році повноважень і навмисної «помилки» вищого керівництва адвокатури України щодо не проведення виборів та помилкового застосування інституціонального континуїтету - майже всі органи адвокатського самоврядування, а також видані ними з 2022 роки тисячі свідоцтв адвокатам можуть виявитися під ударом - оскарженням і скасуванням. 


І ось у 9 місяці 2023 року виникає нова майже сенсація - #ротація (#rotatio) майже всіх, які не зможуть брати участь та «переобратися» у 24 році на 6-му зʼїзді адвокатів України. 



Адвокатська діяльність в Україні регулюється Законом України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність". 


Адвокатська діяльність в Україні регулюється Законом України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність". Цей закон визначає правові засади організації і діяльності адвокатури та здійснення адвокатської діяльності в Україні. 


Як відомо, Закон про адвокатуру та адвокатську діяльність передбачає, що адвокатське самоврядування здійснюється через діяльність конференцій адвокатів регіону (Автономної Республіки Крим, області, міста Києва, міста Севастополя), рад адвокатів регіону (Автономної Республіки Крим, області, міста Києва, міста Севастополя), кваліфікаційно-дисциплінарних комісій адвокатури (Автономної Республіки Крим, області, міста Києва, міста Севастополя), Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури, ревізійних комісій адвокатів регіонів (Автономної Республіки Крим, області, міста Києва, міста Севастополя), Вищої ревізійної комісії адвокатури, Ради адвокатів України, з’їзду адвокатів України. 



Ротація складу органів адвокатського самоврядування є важливим і проєвропейським принципом, який забезпечує ефективне функціонування адвокатури. 


Вона сприяє підвищенню прозорості та демократичності роботи органів адвокатського самоврядування, запобігає концентрації влади в руках однієї особи та залученню до роботи органів адвокатського самоврядування представників різних регіонів, напрямків адвокатської діяльності та професійних рівнів. 



Неминучість ротації складу всіх органів адвокатського самоврядування


Ротація складу всіх органів адвокатського самоврядування в Україні на жаль чи на щастя є неминучою з кількох причин: 


• Вона сприяє підвищенню прозорості та демократичності виборів до органів адвокатського самоврядування. Коли одна й та ж особа обирається на ту саму посаду протягом багатьох років поспіль. В Україні це призвело до відсутності будь-якої конкуренції на виборах, оскільки уся повнота влади сконцентрована (узурпована) в руках кількох нечисельних так званих регіональних «еліт», а на всеукраїнському рівні – в руках купки осіб, яку очолює «кума» і поплічник зрадника українського народу Медведчука Лідія Ізовітова. Своєю чергою це призвело до унеможливлення вже майже 11 років для інших адвокатів брати участь у роботі органів адвокатського самоврядування. 


• Вона запобігає концентрації влади в руках однієї особи або групи осіб. Коли одна особа або група осіб обіймає ту саму посаду або посади в органах адвокатського самоврядування протягом багатьох років поспіль. Це вже в Україні призвело до того, що ця купка осіб отримала безмежні владу в адвокатурі України та вплив на роботу усіх органів адвокатського самоврядування і сотні мільйонів майже безконтрольних грошей адвокатської спільноти - членських внесків 66 тисяч адвокатів. 


• Вона має сприяти залученню до роботи органів адвокатського самоврядування представників різних регіонів, напрямків адвокатської діяльності та професійних рівнів. Адже коли одна й та сама група осіб обираються на одній ті самі посади в органах адвокатського самоврядування протягом багатьох років поспіль, це призвело до того, що в цих органах адвокатського самоврядування не представлені інтереси всіх адвокатів.


Неминучість ротації складу органів адвокатського самоврядування вже закладена й в самому Законі України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», яка наразі і поки ще повністю ігноруються «проросійською верхівкою» адвокатури. Але це тимчасово і «проросійська агентура» в адвокатурі має і буде вичищена. Саме сьогодні їм дається останній шанс спокійно і тихо і добровільно піти з посад. Але що робити з пограбованою на сотні і сотні мільйонів адвокатуру - поки немає відповіді. Реальним прикладом виявилися масштабні фінансові зловживання і грабежі з десятками мільйонів членських внесків адвокатів Закарпаття. 



Системне тлумачення положень Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" щодо неминучості ротації 


Частина 2 статті 55 Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" передбачає, що одна особа не може бути обраною на ту саму посаду в органі адвокатського самоврядування «більше двох разів поспіль». Частина 3 цієї ж статті встановлює, що заборона поширюється на посади голови, заступника голови, секретаря та члена Ради адвокатів України. 


За системним тлумаченням цих норм, написання посад через «кому» означає, що заборона поширюється на всі ці посади. Тобто, особа, яка протягом одного строку обіймала посаду голови Ради адвокатів, а наступний другий строк - заступника голови Ради адвокатів, в подальшому не вправі бути обраною на будь-яку з цих посад.


Таке тлумачення відповідає меті положення закону, яка полягає у забезпеченні ротації кадрів у Раді адвокатів України та недопущенні концентрації влади в руках однієї особи або групи осіб. 


Аналогічні положення містять й інші норми профільного закону. 


Так, окрім заборони, встановленої статтею 55 Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність", для посад у Раді адвокатів України, аналогічні заборони передбачені для посад у Радах адвокатів регіонів та КДКА (статті 48, 50).


На сьогоднішній день недоліками юридичної техніки даного закону є можливість маніпуляційного використання його норм. Зокрема, відомо, що для збереження усієї своєї повноти влади на регіональному рівні певні групи адвокатів домовилися про те, що на своїх регіональних конференціях ті адвокати, які брали участь у роботі ради адвокатів регіону, наприклад, "обираються" до складу КДКА регіону, і, відповідно, ті, хто був членом КДКА цього регіону, "обираються" до ради адвокатів регіону. 


Однак, як відомо, заміна місцями доданків не змінить суму, а тому перестановка так званих членів органів адвокатського самоврядування з одного посадового крісла в інше не змінює суті узурпованої ними влади в адвокатурі. 


Отже, влада й надалі залишається у руках тієї ж самої групи адвокатів (як це спостерігається, наприклад, в Закарпатській та Харківській областях), тощо. 


Очевидно, що така ситуація є неприпустимою, оскільки вона порушує принципи прозорості, демократичності та незалежності і проєвропейськості адвокатури.



Переваги ротації складу всіх органів адвокатського самоврядування


Повна ротація складу всіх органів адвокатського самоврядування має ряд переваг, зокрема: 


• Підвищення прозорості та демократичності роботи органів адвокатського самоврядування. Ротація складу органів адвокатського самоврядування сприяє тому, що в органах адвокатського самоврядування будуть представлені інтереси різних груп адвокатів. Це підвищує прозорість та демократичність роботи органів адвокатського самоврядування, оскільки забезпечує більш широке залучення адвокатів до участі в їх роботі. 


• Запобігання концентрації влади в руках однієї особи або групи осіб. Ротація складу органів адвокатського самоврядування запобігає тому, що одна особа або група осіб отримують надмірну владу в органах адвокатського самоврядування. Це сприяє тому, що адвокатура залишається незалежною від впливу окремих осіб або груп осіб. 


• Залучення до роботи органів адвокатського самоврядування представників різних регіонів, напрямків адвокатської діяльності та професійних рівнів. Ротація складу органів адвокатського самоврядування сприяє тому, що в органах адвокатського самоврядування будуть представлені інтереси адвокатів з різних регіонів, напрямків адвокатської діяльності та професійних рівнів. Це забезпечує більш ефективне представництво інтересів адвокатів у органах адвокатського самоврядування. 


Висновок 


Ротація складу усіх органів адвокатського самоврядування у 24 році на 6 зʼїзді адвокатів є неминучою та має ряд переваг. 


Вона сприяє підвищенню прозорості, демократичності та незалежності адвокатури. Тому з метою зміцнення незалежності адвокатури України та забезпечення її ефективного функціонування законодавцям пропонується внести термінові зміни до Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" та зазначити, що «повторне обрання на посаду в органі адвокатського самоврядування поширюється на всі посади в органах адвокатського самоврядування, незалежно від того, в якій послідовності вони були обіймані.»

 


*** 


Блгдр медіа за увагу! 


#ВадимХабібуллін / #ПМЛЙ 


#хабібуллін / #хабибуллин 

#66чрн13пмлй / #13istina66 


*** 

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

НАБУ взялося за інвалідність Гвоздія

Адвокатура Закарпаття: схеми

Адвокати звільненні від підвищення кваліфікації?