#Континуїтет врятує Президента

 



#Континуїтет врятує Президента


У разі закінчення строку повноважень Президента України  під час дії воєнного чи надзвичайного стану його повноваження продовжуються до вступу на пост новообраного Президента України після скасування воєнного чи надзвичайного стану.   


Саме так має виглядати юридична позиція Конституційного Суду України з означеного питання, оскільки це і є інституційний континуїтет президента адже про це є пряма вказівка у спеціальному законі.   


Якщо такої вказівки у законі немає то і жодного інституційного континуіету не виникає ані у президента ані у будь-кого чи навіть органів адвокатського самоврядування і це очевидно.  


Оскільки інші органи і посадові особи, щодо яких законодавець таких прямих норм про їх інституційні континуїтети не визначив, мають навіть в умовах воєнного стану на виконання вимог ст. 64 Конституції України не допускати обмежень прав і свобод людини тобто вимушені проводити вибори, як це наприклад відбувалося формуванням конституційного органу - Вищої ради правосуддя з’їздом науковців та з’їздом суддів в умовах воєнного стану. 


До Вашої уваги: 


* 21.08.2023 року, Звернення голови «Фонду Святого Гавриїла Ургебадзе» Вадима Хабібулліна до ВЕРХОВНОГО СУДУ ТА АПЕЛЯЦІЙНИХ СУДІВ «Щодо окремих питань відсутності з 17.11.2022 року інституціонального КОНТИНУЇТЕТУ у всіх органів адвокатського самоврядування», про недієздатність юридичної особи «Національна асоціація адвокатів України» (НААУ), «Рада адвокатів України» (РАУ), оскільки строк їх повноважень, як і інших майже всіх органів адвокатського самоврядування та їх керівників і членів і в регіонах України закінчився 17.11.2022, а у деяких раніше: (https://drive.google.com/file/d/1zxC83eZOwkZ3ls14ocnbcd6IjmpU-KyZ/view?usp=sharing).   


* 06.09.2023 року Звернення голови «Фонду Святого Гавриїла Ургебадзе» Вадима Хабібулліна до ПРЕЗИДЕНТА, СБУ ТА ВСІХ ПРАВООХОРОННИХ ОРГАНІВ «Щодо окремих питань відсутності повноважень та інституціонального КОНТИНУЇТЕТУ з 17.11.2022 року у всіх органів адвокатського самоврядування в Україні», про недієздатність юридичної особи «Національна асоціація адвокатів України» (НААУ), «Рада адвокатів України» (РАУ), оскільки строк їх повноважень, як і інших майже всіх органів адвокатського самоврядування та їх керівників і членів і в регіонах України закінчився 17.11.2022, а у деяких раніше. (https://drive.google.com/file/d/1L7ZOAYEuQQywzBOsNmiQxT8wDjsydDid/view?usp=sharing).



Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

НАБУ взялося за інвалідність Гвоздія

Адвокатура Закарпаття: схеми

Адвокати звільненні від підвищення кваліфікації?