Криворучко проти Ізовітової
Криворучко проти Ізовітової
Дисциплінарний проступок адвоката Ізовітової Л.П.: випробування для КДКА Харківської області
Відомий правозахисник і адвокат Лариса Криворучко подала скаргу про позбавлення свідоцтва адвоката Лідії Ізовітової, яка є відкритим представником організованої групи головного зрадника українського народу, агента ФСБ країни агресора терористичної росії та адвоката зі свідоцтвом № 001 Віктора Медведчука.
Закон вимагає рівності перед правосуддям, незалежно від статусу чи посадової особи. Однак, справа адвоката Лідії Ізовітової ставить під сумнів цей принцип, демонструючи ризики порушення правових норм навіть у найвищих органах адвокатського самоврядування.
Суть справи
Громадська організація «Антикорупційний фронт Лариси Криворучко» ініціювала дисциплінарне провадження щодо Ізовітової Л.П., яка, за їхніми твердженнями, незаконно продовжує виконувати обов’язки голови Ради адвокатів України (РАУ) після завершення дозволеного терміну.
Згідно із Законом України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», строк повноважень голови РАУ обмежений двома п’ятирічними термінами. Проте, Ізовітова Л.П. незаконно залишається на посаді, посилаючись на рішення РАУ, які суперечать Конституції та чинному законодавству.
Скарга (https://surl.li/ltlmsw) містить вимогу виключити Ізовітову Л.П. з Єдиного реєстру адвокатів України (ЄРАУ) та позбавити її права на адвокатську діяльність.
Правові аспекти
Відповідно до Правил адвокатської етики, адвокати, які займають керівні посади, зобов’язані дотримуватися законодавства. У разі порушення норм до них мають застосовуватися відповідні санкції.
Прецедент незаконного продовження повноважень поза межами закону створює ризики для всієї адвокатської системи України. Якщо адвокатське самоврядування допускає ігнорування законів на найвищому рівні, це може підірвати довіру до правової системи загалом.
Наслідки та виклики
Порушення строків повноважень не лише дискредитує адвокатуру, а й може стати небезпечним сигналом для інших посадових осіб, що уникнення відповідальності можливе навіть у юридичному середовищі.
Головне питання полягає в тому, чи КДКА Харківської області дотримається букви закону та забезпечить відповідальність за порушення. Рішення цього органу стане лакмусовим папірцем для всієї правової системи країни.
Чи буде виконано закон?
Українське суспільство та правозахисники і адвокати уважно стежать за розвитком цієї справи. Чи вдасться подолати правовий хаос і підтвердити рівність усіх перед законом? Відповідь залежить від дій КДКА та рішень, які вона ухвалить.
Коментарі
Дописати коментар